NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU GÖREVİNİN BAŞINDADIR ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

18 TEMMUZ 2018, ÇARŞAMBA   

29

KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU GÖREVİNİN BAŞINDADIR

    Yayına Giriş Tarihi: 27.09.2017   Güncellenme Zamanı: 27.09.2017 11:06:54  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 27.09.2017 11:06:46

KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU GÖREVİNİN BAŞINDADIR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının talebi üzerine açılan davada Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi bugün açıklamış olduğu kararla Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun görevine son verilmesine, oda seçimlerinin oda ana yönetmeliğine göre yenilenmesine karar vermiştir. Bu karar henüz kesinleşmemiştir. Tarafımızca bu karara karşı istinaf ve temyiz yollarına başvurulacaktır. Mahkeme kararı, niteliği itibariyle, kesinleşmedikçe icra olunamayacak kararlardan olduğu için karar kesinleşene kadar 45. Dönem Oda Yönetim Kurulu görevinin başındadır. Oda Yönetim Kurulu seçimleri olağan şekilde 2018 yılı Nisan ayında gerçekleşecektir.

Kimya Mühendisleri Odasının organlarına kimlerin seçileceğine sadece kimya mühendisleri karar verebilir. Kimya mühendislerinin özgür iradeleri dışındaki hiçbir güç veya makam, KMO`nı kimlerin yöneteceğine karar verme yetkisine sahip değildir.

Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesinin kararı hukuka aykırıdır. İstinaf veya temyiz incelemesinde bu hususun açıklığa kavuşmasını bekliyoruz. Zira Odamız kanun gereği üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmiştir. Davanın konusu ile ilgili ayrıntılı açıklamalarımız web sitemizde yayınlanmaktadır.

Tüm meslektaşlarımıza, meslek odalarına, demokratik kitle örgütlerine ve siyasi partilere vermiş oldukları destek için teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

Kimya Mühendisleri Odası
45. Dönem Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 45

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır