NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ MESLEKTE 40, 50, 60 YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZ İÇİN PLAKET TÖRENİ YAPILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 OCAK 2019, PAZARTESİ   

35

MESLEKTE 40, 50, 60 YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZ İÇİN PLAKET TÖRENİ YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 07.01.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 16.01.2018 12:17:19  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 25.12.2017 16:04:28

Odamızın 63. Kuruluş yıldönümü nedeniyle, her yıl Şubemiz tarafından düzenlenen Mesleğinde 40, 50, 60 yılını dolduran üyelerimiz için Plaket Töreni Harbiye Hilton Otel’de 24 Aralık 2017 tarihinde yapıldı.

Odamızın 63. Kuruluş yıldönümü nedeniyle, her yıl Şubemiz tarafından düzenlenen Mesleğinde 40, 50, 60 yılını dolduran üyelerimiz için Plaket Töreni Harbiye Hilton Otel`de 24 Aralık 2017 tarihinde yapıldı.

Törenin açılış konuşması bölümünde Şube Başkanımız Nusret SUNA, mesleğimizin güzel ve bir o kadar meşakkatli bir meslek olduğunu ifade ederek, konuşmasına devam etti. "Şantiyelerin zorlu şartlarında ömür tüketilir. Proje masalarında dirsek çürütülür. Mesai saati yoktur. İş ne zaman başlar ne zaman biter, önceden kestirmek mümkün değildir. İnsan ailesinden, sevdiklerinden, çocuklarından, özel hayatından fedakarlık yaparak sürdürebilir ancak bu mesleği. Meslekte geçirilen onurlu yıllar adına düzenlenen bu töreni, Odamızın 63. Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Kurulduğu günden bu yana Odamız bir yandan kamusal sorumluluğunu yerine getirmeye çalışırken, diğer yandan meslektaşlarımızın hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için mücadele verdi. İlkelerinden taviz vermeden topluma hizmet etmekten asla vazgeçmedi. Bilimi, bilimsel düşünceyi, bilgi birikimini toplum yararına kullanmak için bütün olanaklarını seferber etmeyi, mühendislik hizmetinin niteliğinin yükseltilmesi doğrultusunda çalışmayı asli görev saydı. 1954`ten bu yana bilimden, bilimsel yaklaşımdan, mesleğimizin evrensel kabullerinden, toplumsal ve kamusal yarardan ve mesleki etik anlayıştan taviz vermeden geçirilen onurlu yıllar, emin olunuz ki sizlerin sayesindedir. Sizler sizden sonra gelen kuşaklara rehber olmaya, ışık tutmaya, ufkumuzu açmaya devam edeceksiniz. Odamızın kuruluş yıl dönümünü ve meslekte onurlu yılları geride bırakan meslektaşlarımızı canı gönülden kutluyor, gönlünüzce bir gece geçirmenizi temenni ediyorum. Bizleri, sevdiklerinizi yalnız bırakmadığınız için sizlere Şube Yönetim Kurulumuz adına bir kez daha saygı ve sevgilerimi sunuyorum" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Törende Oda Başkanımız Cemal GÖKÇE de konuşmasında, "İnşaat Mühendisleri Odası, 19 Aralık 1954 tarihinde kurulmuştur. Kurucu Genel Kurulumuzun başkanlığını Sayın Rüştü ÖZAL yapmış, bu toplantıda Sayın Hikmet TURAT ilk kurucu Genel Başkanımız olarak seçilmiştir. İlk kurucu Genel Kurul Başkanımız olan Sayın Rüştü ÖZAL`ı ve kurucu Oda Başkanımız olan Sayın Hikmet TURAT Başkanımızı ve yönetim kurulu üyelerimizi saygıyla anarken, tüm meslektaşlarımızın 19 Aralık Kuruluş gününü kutluyoruz. Ayrıca dün yoksa bugün, bugün yoksa yarın yoktur. Bu nedenle geçmişten bu yana yönetim kurullarımızda, kurul ve komisyonlarda görev alan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum." diyerek konuşmasına devam eden GÖKÇE ülkemizdeki mühendis öğretimi ve örgütlenmelerinin tarihinden bahsederek, "İnşaat mühendisliği kurucu mühendislik alanlarının başında gelmektedir. Bu bağlamda evrensel bir meslektir. Kendilerine emanet edilen dünyada, sürdürülebilir bir yaşam kalitesini arttırmak amacıyla mesleki bir yetkinlik, etik bir anlayış ve geniş bir işbirliği içerisinde olmak durumundadırlar. İnşaat mühendisliği, insanların ihtiyaç duyduğu her yapıyı farklı mimari ve tasarımlarla bir araya getirip düşünceyi eyleme dönüştüren bir meslektir. Aynı zamanda inşaat mühendisleri de bir medeniyet kurucusu ve geliştiricisidir. Dünyanın herhangi bir yerindeki doğal ve ekolojik değerlerin bozulması yerel düzeyde kalmıyor tüm insanlığı etkiliyor. Sürdürülebilir bir planlama ve sürdürülebilir bir sosyal çevre oluşturulmasındaki hizmet sürecinin ana halkası olarak bizleri de etkiliyor. Bu nedenle hizmet üretim sürecinde sadece bilimsel ve teknik gerekliliklerin yerine getirilmesi yeterli değildir. Hayatın genel akışı içerisinde doğaya ve yaşam alanlarına haksızca müdahale edenlere karşı sesimizi yükseltmemiz gerekiyor. Mesleğinde 40, 50 ve 60 yılını dolduran meslektaşlarımıza ülkemizin gelişmesi için bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı saygı ve sevgilerimizi ileterek, eş, çocuk ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir yaşam diliyorum" diyerek konuşmasını bitirdi. Törende bu yıl 1977 mezunu 40 yılını dolduran meslektaşlarımıza, 1967 mezunu 50 yılını dolduran meslektaşlarımıza ve 1957 mezunu 60 yılını dolduran meslektaşlarımıza Onur Belgeleri ve Plaketleri verildi.


Okunma Sayısı: 266

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır