NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZUN CUMHURİYETİN 95. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ İLE İLGİLİ MESAJI; ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

16 TEMMUZ 2019, SALI   

39

ŞUBE YÖNETİM KURULUMUZUN CUMHURİYETİN 95. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ İLE İLGİLİ MESAJI;

    Yayına Giriş Tarihi: 27.10.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 30.10.2018 12:36:05  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 27.10.2018 11:16:38

Ezeli ve Ebedi Tutkumuz: Cumhuriyet! Bizlere bağımsız bir ülkenin yurttaşı olma ayrıcalığını tanıyan Cumhuriyetin 95. kuruluş yıl dönümünü kutluyor; bağlılığımızın ebedi, karşılıksız ve sarsılmaz olduğunu bir kez daha ilan ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti bulunduğu coğrafyada bir güneş gibi doğmuş, geri bıraktırılmış ülkelere ve yoksul halklara umut ve rehber olmuş, Anadolu insanının tercihini bilimden, fenden, aydınlanmadan, çağdaşlıktan kullanma kararlığını tescil etmiştir. Her ne kadar bugün kazanımlarını yok etme, kurucu iradesini itibarsızlaştırma girişimleri olsa da, Cumhuriyeti içselleştirmiş, önemini ve anlamını bilince çıkartmış milyonların var olduğunu bilmek, geleceğe dair umutları yeşertmiyor, aynı zamanda görev ve sorumluluklarımızı da hatırlatıyor. 95.kuruluş yıl dönümünde bir kez daha ilan ediyoruz: Cumhuriyete ve onun çatısı altında değerine değer katan demokrasi ve insan haklarına, parlamenter sisteme ve hukukun üstünlüğüne sahip çıkarak yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

 

Ezeli ve Ebedi Tutkumuz: Cumhuriyet!

Bizlere bağımsız bir ülkenin yurttaşı olma ayrıcalığını tanıyan Cumhuriyetin 95. kuruluş yıl dönümünü kutluyor; bağlılığımızın ebedi, karşılıksız ve sarsılmaz olduğunu bir kez daha ilan ediyoruz.

Çünkü biliyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti bulunduğu coğrafyada bir güneş gibi doğmuş, geri bıraktırılmış ülkelere ve yoksul halklara umut ve rehber olmuş, Anadolu insanının tercihini bilimden, fenden, aydınlanmadan, çağdaşlıktan kullanma kararlığını tescil etmiştir.

Her ne kadar bugün kazanımlarını yok etme, kurucu iradesini itibarsızlaştırma girişimleri olsa da, Cumhuriyeti içselleştirmiş, önemini ve anlamını bilince çıkartmış milyonların var olduğunu bilmek, geleceğe dair umutları yeşertmiyor, aynı zamanda görev ve sorumluluklarımızı da hatırlatıyor.

95.kuruluş yıl dönümünde bir kez daha ilan ediyoruz: Cumhuriyete ve onun çatısı altında değerine değer katan demokrasi ve insan haklarına, parlamenter sisteme ve hukukun üstünlüğüne sahip çıkarak yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. 


TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İstanbul Şubesi Yönetim KuruluOkunma Sayısı: 50

İstanbul Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır