NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ TARAFINDAN, 1 MAYIS BİRLİK, DAYANIŞMA VE MÜCADELE GÜNÜ DOLAYISIYLA YAPILAN AÇIKLAMA ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

20 AĞUSTOS 2019, SALI   

27

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ TARAFINDAN, 1 MAYIS BİRLİK, DAYANIŞMA VE MÜCADELE GÜNÜ DOLAYISIYLA YAPILAN AÇIKLAMA

    Yayına Giriş Tarihi: 20.04.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 30.04.2019 17:14:04  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 30.04.2019 17:10:42

 

Daha yaşanabilir bir ülke için

1 Mayıs`ta alanlara

 

1 Mayıs, 1886`dan bu yana başta işçi sınıfı olmak üzere tüm çalışanların, hak ve özgürlükler mücadelesinin simgesi bir gün olarak kabul edilmekte ve kutlanmaktadır. 1 Mayıs`ın genişleyen anlamı onu daha da kitleselleştirmiş, tüm toplumsal kesimlerin kendilerini ifade ettiği bir gün haline gelmiştir.

Pek çok ülkede 1 Mayıs demokratik, barışçı temelde ve özgürce kutlanırken, ne yazık ki ülkemizde 1 Mayıs`ın özgürce karşılanması engellenmiş, emekçilerin simgesel önem atfettiği Taksim Meydan`ı anlaşılmaz bir şekilde mitinglere kapatılmıştır.

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, önceki yıllarda olduğu gibi 2019`da da emek ve demokrasi güçleriyle birlikte 1 Mayıs`ı alanlarda karşılayacak; daha yaşanabilir bir ülke yaratma mücadelesinin katılımcılarından biri olmaya devam edecektir.

  

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İstanbul Şube Yönetim Kurulu

 


Okunma Sayısı: 23

İstanbul Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır