TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ İBB KANAL İSTANBUL ÇALIŞTAYI-10 OCAK 2020 ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

08 TEMMUZ 2020, ÇARŞAMBA   

12

İBB KANAL İSTANBUL ÇALIŞTAYI-10 OCAK 2020

    Yayına Giriş Tarihi: 07.01.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 11.01.2020 16:49:30  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.01.2020 16:48:23

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB), tarafından düzenlenen Kanal İstanbul Çalıştayı İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB), tarafından düzenlenen Kanal İstanbul Çalıştayı İstanbul Kongre Merkezi`nde gerçekleştirildi. Çalıştaya Şube Başkanımız Nusret SUNA konuşmacı olarak katıldı.

SUNA, "KANAL İSTANBUL" BİR SUYOLU PROJESİ DEĞİLDİR" başlıklı sunumunda "Bu bir rant projesidir, bu bir emlak projesidir, bu bir yıkım projesidir. ‘Şöyle, böyle olursa destekleriz` demek, projenin varlık nedenini ve hatta proje sahiplerinin varlık nedenini bilmemek anlamı taşımaktadır. AKP`yi merkezi ve yerel düzeyde iktidara taşıyan ve uzun yıllar orada kalmasına yol açan neoliberal yaklaşımın bilincinde olmamak demektir. Neoliberalizmin kentlere dönük politikasının odak noktasında; kentlerin her santimetrekaresinin rantiye için düzenlenmesini, kent merkezlerinin sermaye gruplarının ihtiyacına göre şekillenmesini, yoksul ve orta sınıfın kent merkezlerini terk etmesini, kent merkezlerinin büyük ölçekli lüks konut projeleri ve plazalarla ayrılmasını, imar planlarının buna uygun gerçekleştirilmesini hedefler." dedi ve "Bizler, kentimizi, ülkemizi, doğamızı çok seviyoruz. Bizim ülkemizin kaderi yoksulluk, krizler, kötü yaşam koşulları, her afet sonrası kaybedilen hayatlar değildir. Ülkemizde bu kaderi değiştirecek çok değerli meslektaşlarımız, bilim insanları ve uygulayıcılar vardır. Buna rağmen bizlere dayatılan akıldan uzak, bilimi, bilgiyi ve tecrübeyi yok sayan bu projeler bizleri üzmektedir. İsyanımız bunadır. Ancak başaramazsak, birkaç on yıl sonra ne İstanbul ne de Boğaziçi öngörünüm bölgesi kalacak. "Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul" şarkısı, nostalji olmanın ötesinde anlam içermeyecek. Aklın, bilimin ve bilginin galip gelmesini diliyoruz." diyerek konuşmasını tamamladı. Etkinliğe Oda Başkanımız Cemal Gökçe, Oda II. Başkanı Cemal Akça ve çok sayıda üyemiz katıldı.


Okunma Sayısı: 20

İstanbul Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.