TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ ŞUBE BAŞKANIMIZ NUSRET SUNA’NIN 7 ŞUBAT 2020 TARİHİNDE YAPILAN YENİ YIL KONSERİ AÇILIŞ KONUŞMASI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

06 TEMMUZ 2020, PAZARTESİ   

32

ŞUBE BAŞKANIMIZ NUSRET SUNA’NIN 7 ŞUBAT 2020 TARİHİNDE YAPILAN YENİ YIL KONSERİ AÇILIŞ KONUŞMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 04.02.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 10.02.2020 10:18:16  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 10.02.2020 10:18:05

Değerli Konuklar
Değerli Meslektaşlarım,

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Müzik Grubu tarafından organize edilen konserimize hoş geldiniz. Hepinizi Şube Yönetim Kurulu adına saygıyla selamlıyorum.

Uzun bir aradan sonra bizleri yeniden müzikle buluşturan Grup üyelerine teşekkür ediyorum. Özellikle meslektaşımız, hocamız İnş. Yük. Müh. Mircan Kaya`ya huzurlarınızda teşekkürlerimi iletiyorum.

Meşakkatli bir çalışmanın sonunda konser hazırlığını tamamladılar. İşlerinden, özel hayatlarından ödün vererek yaptılar bunu.

Bugün müziğin ritmiyle, sözlerin tılsımıyla bir başka boyuta geçeceğiz. Buna ihtiyaç duymadığımızı kim iddia edebilir? Hangimiz yorucu iş hayatından bunalmadık, hangimiz kentin yorgunluğunu taşımıyoruz üzerimizde? Hangimiz dünya ve memleket sorunlarını; savaşı, barışı, yoksulluğu, işsizliği kendimize dert etmiyoruz?

Açık ki konsere bu duyguların baskısı altında geldik. Arkadaşlarımız sayesinde birkaç saatliğine olsa da baskıyı hafifleteceğiz.

Değerli Konuklar,
Bir insanın sağlıklı olup olmadığını anlamak için duygu ve beden ilişkisi, bir başka ifade ile duygu ile bedenin dengede olup olmadığına bakılır.

Müziğin bu noktadaki sonuç değiştirici etkisi ise bilinir ve önerilir. Bu vurgu sadece müzikle tedavi konusuyla ilgili değildir.

Ruhu sağaltmanın, duyguları sağlıklı kılmanın ve tabii bedeni zinde halde tutmanın bir yolunun da müzikle haşır neşir bir hayat sürmekten geçtiği kabul edilir.

Hüznü ve sevinci, dinginliği ve coşkuyu aynı anda yaşamak mümkünse hiç şüphe yok ki bunu sağlayan müziktir. Elbette bu, tek başına da yapılabilir.

Ancak konserler vasıtasıyla müzikle yüz yüze gelmek, duygu ortaklığını sağlar ki, bizler gibi meslek örgütlerinin buna ihtiyacı olduğu tartışmasızdır.

Buraya ihtiyacımızı gidermeye ve iyileşmeye geldik. Bundan dolayı bir an önce arkadaşlarımızın sahne alması ve tabii haliyle benim de konuşmamı sonlandırmam gerekiyor.

Sizlere ve Müzik Grubu üyesi arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyor ve keyifli saatler geçirmenizi diliyorum.


Okunma Sayısı: 14

İstanbul Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.