TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ ÜCRETSİZ, NİTELİKLİ VE YAYGIN SAĞLIK HİZMETİ EN TEMEL İNSAN HAKKIDIR ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

13 AĞUSTOS 2020, PERŞEMBE   

16

ÜCRETSİZ, NİTELİKLİ VE YAYGIN SAĞLIK HİZMETİ EN TEMEL İNSAN HAKKIDIR

    Yayına Giriş Tarihi: 20.03.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 20.03.2020 11:52:28  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 20.03.2020 11:51:26

Türkiye koronavirüs girdabına girmiş bulunuyor. Ne yazık ki başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere kamu idaresinin hantal yaklaşımı ve geciken önlemler nedeniyle girdaptan kolay çıkamayacağımız anlaşılıyor.

ÜCRETSİZ, NİTELİKLİ VE YAYGIN SAĞLIK HİZMETİ

EN TEMEL İNSAN HAKKIDIR

 

Türkiye koronavirüs girdabına girmiş bulunuyor. Ne yazık ki başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere kamu idaresinin hantal yaklaşımı ve geciken önlemler nedeniyle girdaptan kolay çıkamayacağımız anlaşılıyor.

 

Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan paketin ise büyük bir hayal kırıklığı yarattığı açıkça görülüyor. Çünkü pakette ne halkın bir bütün olarak virüsten korunması için ikna edici, iç rahatlatıcı hükümler yer alıyor ne de çalışanların, işsiz kalanların, işleri durma noktasına gelen esnafın mağduriyetini giderecek önlemlerden söz ediliyor.

 

Türkiye`nin büyük bir merakla beklediği paketten işverenlere teşvikten başka kayda değer bir sonuç çıkmaması, kamu idaresinin her durum ve şart altında işverenleri gözetmeye devam edeceğinin güçlü emaresini taşıyor.

 

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak devletin bir an önce önlemleri ve sağlık hizmetlerini kitleselleştirmesini, virüs tarama araçlarının yeteri düzeyde tedarik edilmesini, özel hastanelerin halka ücretsiz olarak açılmasını, sağlık personelinin sorun ve sıkıntılarının çözülmesini, çalışma şartlarının düzeltilmesini, işyerleri kapatılan çalışanların mağduriyetinin giderilmesini, şeffaflığın sağlanarak toplumun bilgilendirilmesini talep ediyoruz.

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 20

İstanbul Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.