TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU, REFERANS BELGESİ KURULLARI İLE ORTAK TOPLANTI YAPTI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

04 AĞUSTOS 2020, SALI   

3

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU, REFERANS BELGESİ KURULLARI İLE ORTAK TOPLANTI YAPTI

    Yayına Giriş Tarihi: 14.07.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 14.07.2020 12:30:34  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 14.07.2020 12:27:56

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, Referans Belgesi Kurulu 1, 2 ve Üst Kurulu ortak toplantısı 13 Temmuz 2020 Pazartesi günü zoom üzerinden gerçekleşirildi.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU VE REFERANS BELGESİ KURULLARI ORTAK TOPLANTI YAPTI 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu ile Referans Belgesi Kurulu 1, 2 ve Üst Kurulu ortak toplantısı 13 Temmuz 2020 Pazartesi günü zoom üzerinden gerçekleştirildi. 

Toplantıda Referans Belgesi Yönetmeliğinin iptal edilmesi değerlendirildi. Daha önce üç kez Yetkin Mühendislik Yönetmeliğini iptal eden Danıştay, bu kez de gönüllülüğe dayalı uygulanan Referans Belgesi Yönetmeliğini iptal etti.

Referans Belgesi Yönetmeliği, 3458 sayılı Mühendislik ve Mimarlık Hakkında Kanun ile 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununa aykırı olduğu gerekçe gösterilerek iptal edilmiştir.  

Toplantıya katılan kurul üyeleri, belgelendirme sisteminden vazgeçilmemesini, ilgili kanunların değiştirilmesi ile birlikte yeni bir Meslek Kanunu çalışmasının mutlaka yapılması gerektiğini ifade etmişlerdir.  

Toplantıya; İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe, 2. Başkanı Cemal Akça, Sayman Üyesi Bülent Erkul, Yönetim Kurulu Üyesi Necati Atıcı, Genel Sekreter Yardımcıları Bahaettin Sarı ve Serap Dedeoğlu ile Kurul Üyeleri A. Tuğrul Tankut, Nusret Suna, A. Gülay Özdemir, Baykal Hancıoğlu, Salih B. Akman,  Ş. Murat ŞENEL, Cevat Öncü katıldı.


Okunma Sayısı: 20

İstanbul Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.