ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

07 MART 2021, PAZAR   

28

47. DÖNEM KIYI - LİMAN UZMANLIK KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

AYŞEN ERGİN

e-Posta:

1943 yılında İskenderun`da doğmuştur. 1964 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur.

ESİN ÇEVİK

e-Posta:

1987 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur.   Halen Yıldız Teknik Üniversitesi`nde öğretim üyeliği yapmaktadır.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

ADNAN OĞUZ AKYARLI

e-Posta:

AHMET CEVDET YALÇINER

e-Posta:

1956 yılında Trabzon`da doğmuştur. 1979 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur.

YALÇIN YÜKSEL

e-Posta:

Halen Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Hidrolik Anabilim Dalında görev yapan Prof. Dr. Yalçın Yüksel 1981 yılında YTÜ Yapı Mühendisliğinde, 1984 yılında ise IHE Delft Hesaplamalı Hidrolik konularında yüksek lisans yapmıştır. 1987 yılında YTÜ Hidrolik programında doktorasını tamamlamıştır.1989-91 arasında UMIST Manchester`da Kıyı Mühendisliği konusunda doktora sonrası çalışması yapmıştır. 2000 yılında Liman planlama ve işletmesi konusunda IHE Delft`de sertifika programını tamamlamıştır. 1991 yılında doçent, 1997 yılında ise profesör kadrosuna atanarak akademik çalışmalarına devam etmektedir. Prof. Dr. Yalçın Yüksel 1999 Kocaeli depremi sonrası deniz yapıları ve kıyı alanları üzerine yapmış olduğu çalışma ile ICE (Institution of Civil Engineers) tarafından Overseas Prize (Birincilik) 2004, Uluslararası En İyi Makale ve Araştırma Ödülü almaya hak kazanmıştır. Kıyı ve Deniz Mühendisliği üzerinde çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Yalçın Yüksel`in çok sayıda uluslararası makalesi ve bildirisi bulunmaktadır. Prof. Dr. Yalçın Yüksel YTÜ Kıyı ve Liman Mühendisliği lisansüstü programını ve laboratuvarını kurmuştur yine TC Cumhurbaşkanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında Hidrodinamik Araştırma Laboratuvarını kurmaktadır.

Prof. Dr. Yalçın Yüksel lisans eğitiminde Akışkanlar Mekaniği, Hidrolik, Kıyı Hidroliğine Giriş, Deniz Yapıları Tasarımı derslerini, lisansüstü eğitiminde Liman Planlama ve Tasarımı, Dalgakıranlar, Deniz Yapıları, Kıyı Müh. Modelleme ve Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği derslerini vermektedir. Prof. Dr. Yalçın Yüksel`in Akışkanlar Mekaniği ve Hidrolik, İleri Akışkanlar Mekaniği, Kıyı Mühendisliği, Liman Mühendisliği, Dalgakıranlar, Deniz Tabanı Hidrodinamiği ve Kıyı Morfolojisi isimli kitapları bulunmaktadır. Ayrıca IMO Kıyı Mühendisliği ve ICCE gibi sempozyumlarda başkanlık ve yardımcılık görevlerini yüklenmiştir. Prof. Dr. Yalçın Yüksel, Kıyı ve Deniz Mühendisliği konusunda çok sayıda BAP, TÜBİTAK, AB projesinde yürütücü ve araştırmacı olarak görev almıştır. Prof. Dr. Yalçın Yüksel YTÜ`de çok sayıda idari görevde bulunmuştur, bunlardan başlıcıları; 2002-2005 İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, 2005-2008 yılları arasında İnşaat Fakültesi Dekanlığıdır, ayrıca 2002 yılından günümüze Hidrolik Anabilim Dalı Başkanlığını yürütmektedir.

IŞIKHAN GÜLER

e-Posta:

1983 yılında ODTÜ`den mezun oldu. 1996 yılında ODTÜ`de kıyı ve liman mühendisliği bölümünde doktora yaptı. Halen ODTÜ`de yarı zamanlı öğretim görevlisi olup aynı zamanda özel bir firmada kıyı yapıları grup müdürlüğü yapmaktadır. 1998-2000 yılları arasında İMO Ankara Şube başkanlığı, 2000-2002 yılları arasında İMO Yönetim Kurulu üyeliği, 2008-2010 yılları arasında İMO Onur Kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. 2009-2011 yılları arasında Çankaya Kent Konseyi Genel Sekreterlik görevini yapmış olup 2011`den bu yana konsey başkanlık görevini yürütmektedir.

 

TUĞÇE ANILAN

e-Posta:

1983 yılında Samsun`da doğdu. KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden 2006 yılında mezun oldu. Aynı bölümde 2008 yılında yüksek lisans programını, 2014 yılında ise doktora programını tamamladı. İMO Trabzon 11. ve 12. Dönem yönetim kurulu yedek üyeliği, İMO 44. Dönem Kıyı ve Deniz Mühendisliği Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü. KTÜ İnşaat Mühendisliği Hidrolik anabilim dalında Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

VEYSEL ŞADAN ÖZGÜR KIRCA

e-Posta:

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

BERGÜZAR ÖZBAHÇECİ

e-Posta:

RIFAT TÜR

e-Posta:

1978 Antalya`da doğdu. 2000 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2003 yılında, Akdeniz Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2010 yılında Gazi Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünde (Hidrolik-Kıyı ve Liman Mühendisliği ABD) doktorasını tamamlayarak Doktor ünvanı`nı aldı. Halen Akdeniz Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.