Yönetim Kurulu

Üyeler

SİNEM KOLGU
BAŞKAN

İstanbul doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği lisans programından, 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Mühendisliği yüksek lisans programından mezun olmuştur. 1998 yılından beri İstanbul’da özel bir proje ve müşavirlik firmasında mesleğini sürdürmektedir. İMO İstanbul Şubesi; 44. Dönem Ücretli Çalışan İnşaat Mühendisleri Komisyonu, 46. ve 47. Dönem Mesleki Denetim Kurulu, 46. ve 47. Dönem Meslek İçi Eğitim Kurulu, 44., 45., 46. ve 47. Dönem Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu ile İMO; 47. Dönem Meslek İçi Eğitim Kurulu ve 46., 47. Dönem Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonlarında görev almış, 46. Dönem (yedek) ve 47. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

 

ÖZER OR
SEKRETER ÜYE

Tekirdağ doğumludur. 2006'da İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kurucu ortağı olduğu, endüstri tesisleri, fabrika binaları gibi çelik yapıların tasarımı ve projelendirilmesi konularında mühendislik hizmetleri veren şirketinde mezuniyetinden bu yana yönetici ve inşaat mühendisi olarak çalışmaktadır. Öğrencilik yıllarından itibaren TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası'nın faaliyetlerinde aktif olarak yer aldı. Ayrıca çeşitli dergilerde mühendislik, mimarlık tarihi, sosyoloji konularında denemeleri ve kitap incelemeleri yayımlanmaktadır.

 

ELİF ERSOY
SAYMAN ÜYE

İstanbul doğumludur. 1995 yılında YTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetten sonra konut, okul, fabrika, sosyal donatı olarak kullanılan birçok projenin statik tasarımı, 2000 yıllardan bu yana karayolu, demiryolu ve deniz yapıları projelerinde köprü, altgeçit ve istinat duvarlarının, rıhtım ve iskele projelerinin statik-betonarme tasarımlarında ve uygulama projelerinin hazırlanmasında çalışmış, halen bir kamu kurumunda kontrol mühendisi olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.


 

SELÇUK İZ
ÜYE

1962 Bursa doğumludur. 1982 yılında Lisans eğitimini YTÜ, Yüksek lisans ve Doktora eğitimini İTÜ Yapı ana bilim dalında tamamlamıştır. YTÜ de Araştırma görevlisi olarak çalışmış daha sonra özel sektörde yurtiçi ve yurtdışı birçok projede proje mühendisi olarak görev almıştır. Halen kendi proje ve müşavirlik Ar-Ge şirketinde yönetici olarak görev almaktadır. Yarı zamanlı olarak Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Bursa Gıda hali projesi ile Avrupa çelik ödülünü Almanya Tarabya konsolosluk yapıları ile de Avrupa Ahşap ödülünü almıştır. Beşiktaş stadı, Galatasaray statları projeleri ile de bir çok ödülü vardır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

SAMİ GÜLTEKİN
ÜYE

Diyarbakır-Çüngüş doğumludur. 1995 yılında İTÜ Sakarya İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını, 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde geoteknik Anabilim dalında tamamlamıştır. 1997-2021 Yılları arasında ulusal ve uluslararası firmalarda geoteknik mühendisi ve danışman olarak çalışmıştır. 2021 yılından itibaren kendi firmasında geoteknik mühendisliği ve danışmanlığı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. İMO İstanbul Şubesi 47. dönemde yedek üye, 13 Nisan 2021 tarihinden itibaren asıl üye olarak görev yapmıştır.

 

GÜZEM YARAN
ÜYE

İstanbul doğumludur. Lisansını 2017’de FMV Işık Üniversitesinde, Yüksek Lisansını 2020’de aynı üniversitenin Ulaştırma Mühendisliği Anabilim dalında tamamlamıştır. 2018 yılından beri bir mühendislik ve müşavirlik firmasında mesleğini sürdürmektedir.

 

NESRULLAH AY
ÜYE

Van doğumludur. 2018’de İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.  Altyapı alanında mühendislik ve müşavirlik faaliyeti gösteren bir şirkette proje mühendisi olarak görev almaktadır.

 
Yedek Üyeler

HASAN ALPER ÇULHA
ÜYE

1985 İstanbul doğumludur. 2003 yılında Özel Bilfen Anadolu Lisesi, 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı İşletmesi Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Meslek hayatına geoteknik saha uygulama sorumlusu olarak başlayan ÇULHA, süreç içerisinde konut ve alışveriş merkezi projelerinde şantiye şefliği ve proje müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Meslek hayatına raportör olarak devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

ÖZGÜR DURMUŞ
ÜYE

İstanbul doğumludur. 2006 yılında Kocaeli Üniversitesinden mezun olmuştur. 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinde Hidrolik alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Çeşitli inşaat projelerinde görevler almıştır. Dört dönem İMO Kadıköy Temsilcilik Kurulu üyeliği yapmıştır. Halen doktora çalışmalarına da devam ettiği kıyı ve liman mühendisliği alanında proje ve analiz çalışmaları yapmaktadır.

 

ALİ CİHAN ASLAN
ÜYE

Memleketi olan Malatya`da lise eğitimini bitirdikten sonra ön lisansını Akdeniz Üniversitesi TBMYO Yapı Denetim bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra sektörde öncü niteliği taşıyan çeşitli yapı denetim firmalarında "Kontrol Mühendisi" ve "Yönetici" olarak görev yapmıştır. Sonrasında ise kentsel dönüşüm projelerinde kat maliklerine danışmanlık hizmeti veren Aslan, aynı zamanda kat karşılığı anlaşma prosedürüyle anahtar teslim konut üretimi yapan bir inşaat firmasında "Kurucu Müdür" olarak görev yapmaktadır.

 

CİHANGİR NUHOĞLU
ÜYE

Ordu doğumludur. 2005 yılında Ordu Fen Lisesi`nden, 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. Yüksek lisansını 2017 yılında Işık Üniversitesi`nde tamamladı. 2013-2021 yılları arasında özel sektörde saha mühendisi, şantiye şefi ve proje müdürü olarak çalıştı. 2021 yılından itibaren bir kamu kurumunda İnşaat Mühendisi olarak çalışmaktadır. İnşaat Mühendisleri Odası 47. Dönemde Küçükçekmece İlçe sorumlusu, 48. Dönemde Bakırköy temsilcilik kurulu üyesi ve İşsizlik ve Özlük Hakları Komisyonu başkanı olarak görev almıştır. Evlidir.

 

DİLARA SERAP DAĞLI
ÜYE

Elbistan`da doğmuştur. 2017 yılında Sütçü İmam Üniversitesinde lisans eğitimini tamamlamıştır. Daha önce şantiyede saha mühendisi olarak ve statik tasarım proje ofisinde çalışmıştır. 48. Dönemde Genç İnşaat Mühendisleri Komisyonu ve Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonunda görev almıştır. Şu an Müşavirlik hizmetleri veren bir firmada teknik ofiste çalışmaktadır.

 

MEHMET ERZİ
ÜYE

Ağrı-Doğubeyazıt doğumludur. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun olmuştur. İstanbul Esenyurt Üniversitesi`nde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yüksek lisans yapmaktadır. 47. ve 48. Dönem İnşaat Mühendisleri Odası Bakırköy Temsilciliği`nde görev almıştır. Kurucu ortağı olduğu firmanın faaliyet gösterdiği mimarlık mühendislik alanında konut, sanayi yapıları, sosyal donatı alanları vb. yapıların ruhsat projelerini, tasarımlarını ve uygulamalarının yönetim kısmında inşaat mühendisi olarak çalışmaktadır.

 

HÜSEYİN ÇINAR

1996 yılında Antalya`da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya`da tamamladı. 2019 yılında Nişantaşı Üniversite Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği, 2020 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı İşletmesi programında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Ulaştırma programında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Üniversite eğitimi ve sonrasında farklı alanlarda STK ve topluluk yöneticiliğinde bulunmuştur. İMO İstanbul Şubesi 48. Dönem Genç İnşaat Mühendisleri Komisyonu üye olarak görev aldı. 2021 yılından beri bir kamu kurumunda kontrol mühendisi olarak görev almaya devam etmektedir.

 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası