İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

07 MAYIS 2021, CUMA   

40

DAHA ADİL BİR DÜNYA, EŞİT VE ÖZGÜR BİR YAŞAM ŞİARIYLA YAŞASIN 1 MAYIS

    Yayına Giriş Tarihi: 30.04.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 30.04.2021 13:35:56  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 30.04.2021 13:35:51

 

Daha adil bir dünya, eşit ve özgür bir yaşam şiarıyla
Yaşasın 1 Mayıs

 

1886`dan bu yana işçilerin hak ve özgürlük mücadelesinin simge günü olarak kabul edilen 1 Mayıs, işçi sınıfı merkezli başladığı yolculuğunu başka toplumsal-siyasal kesimleri de kapsayarak, genişleyerek, zenginleşerek bugünlere kadar sürdürmüştür. 1 Mayıs emeği ile geçinenlerin, ezilenlerin, yoksulların, işsizlerin, emeklilerin, beyaz yakalıların, kadın ve çocukların indinde ve kalbinde değişmez bir yer edinmiştir.

2021 yılının 1 Mayıs`ı ise Covid-19 hastalığının çalışan kesimleri daha çok etkilemesiyle belirginleşen eşitsizliğe, ekonomik krizle artan işsizliğe ve güvencesizliğe, bilimsel esaslarla örtüşmeyen salgın yönetimi politikalarına, ısrarla sürdürülen rant projeleri uğruna kültürel ve doğal mirasın tahrip, kamu kaynaklarının israf edilmesine karşı biriken toplumsal tepkinin ifadesi olmuştur. "Önlem" adı altında uygulanan fiili engellemeler nedeniyle ortak sesimizin meydanlarda buluşması bu yıl gerçekleştirilemeyecek olsa da, ortak taleplerimizin hayatın her alanında yankılanması hedeflenmiştir.

Temennimiz odur ki, 1 Mayıs sadece bugüne anlam katmakla kalmayacak; bağımsız, demokratik, laik, sosyal adaletin egemen olduğu bir ülkeye duyulan özlemi ve bunun için mücadele kararlılığını yarınlara taşıyacaktır.

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak, inşaat mühendisi meslektaşlarımızın ve tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyoruz.

İnşaat Mühendisleri Odası
İstanbul Şube Yönetim Kurulu

 


Okunma Sayısı: 46

İstanbul Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.