İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

30 KASIM 2021, SALI   

30

ULUSLARARASI SEMİNERLER BAŞLIYOR

    Yayına Giriş Tarihi: 15.11.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 15.11.2021 10:32:41  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 15.11.2021 10:13:33

Bu dönemin yeni çalışmalarından olan ``Uluslararası Seminerler``, dünyanın dört bir yanındaki konusunda uzman araştırmacı, mühendis ve akademisyenleri sizlerle buluşturmayı amaçlıyor.

 

ULUSLARARASI SEMİNERLER BAŞLIYOR

Bu dönemin yeni çalışmalarından olan ``Uluslararası Seminerler``, dünyanın dört bir yanındaki konusunda uzman araştırmacı, mühendis ve akademisyenleri sizlerle buluşturmayı amaçlıyor. Orjinal dil ve Türkçe çeviri seçeneği ile  egitim.imoistanbul.org adresinden yayınlanacak seminerler, yeni teknolojileri ve dünyada meslek alanlarımız ile ilgili yapılan araştırmaları sizlere aktaracaktır. Bununla birlikte projemizin temel amaçlarından birisi meslektaşlarımıza çeviri ve ingilizce  dil seçeneği ile teknik ingilizce ile ilişkilerini sürekli hale getirerek bu konudaki yeterliliklerini arttırmaktır.

İlk Seminerimiz Prof. Dr. Nilüfer ÖZYURT ZİHNİOĞLU moderatörlüğünde "Dijital Beton : İnşaat İçin Yeni İşleme Teknolojilerini Sağlamak" başlıklı sunumla Dr. Timothy WANGLER tarafından gerçekleştirilecektir.

Timothy Wangler Yapı Malzemelerinin Fiziksel Kimyası üzerine çalışan bir doktora sonrası araştırmacıdır. Araştırma alanları öncelikle üç alanın kesişiminde yoğunlaşmaktadır: kimya mühendisliği, malzeme bilimi ve inşaat mühendisliği.

New Mexico Madencilik ve Teknoloji Enstitüsü`nden lisans derecesine ve Princeton Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü`nden doktora derecesine sahiptir.

ETH Zürih`te Beton ile Dijital Üretim üzerine araştırma yapmaya ve ders vermeye devam etmektedir.

Son yıllarda, beton ile 3D baskı gibi teknolojilerin gerçek ticari uygulamalara geçmesiyle betonla dijital üretim daha büyük bir önem kazanmıştır. Bu teknolojiler, öncelikle daha fazla şekil özgürlüğü ve daha sürdürülebilirlik, malzeme açısından verimli tasarımlar ve hatta artan üretkenlik sağlaması ile tanıtılıyor. Bununla birlikte çözülmesi gereken birçok zorluk bulunmaktadır. Bu seminerde, betonla dijital üretim teknolojilerinin potansiyel faydaları ve üstesinden gelinmesi gereken birçok zorluk tartışılacaktır.

 


Okunma Sayısı: 171

İstanbul Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.