ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

29 EYLÜL 2021, ÇARŞAMBA   

42

46. DÖNEM GEOTEKNİK KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

MUSTAFA LAMAN
BAŞKAN
e-Posta:

1987 yılında Çukurova Üniversitesinden mezun olmuştur. 1995 yılında İngiltere Liverpool Üniversitesinde Doktorasını tamamlamış, 2005 yılında Çukurova Üniversitesinde Geoteknik Anabilim Dalında Profesör olmuştur. 38 tanesi SCI ve SCI-Exp. yayını olmak üzere toplam 168 yayın yapmıştır. 7 Doktora ve 20 Yüksek Lisans talebesi mezun etmiştir. 2009-2012 yılları arasında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Rektör Yardımcısı, Senatör ve Müh. Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. 2010-2012 yılları arasında Üniversitelerarası Kurul Üyeliği yapmıştır. 2014-2017 yılları arasında TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Destekleme Programı (ARDEB), Mühendislik Araştırma Grubu (MAG) Grup Yürütme Komitesi üyesi olarak görev yapmıştır

UTKAN MUTMAN
RAPORTÖR
e-Posta:

AHMET ARSLAN

e-Posta:

MUSTAFA TOKER

e-Posta:

AHMET TUNA ACAR

e-Posta:

1968 yılında Ardahan`da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çubuk`ta tamamladı.1989 yılında Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 1989 yılında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Teknik Daire Başkanlığı`nda inşaat mühendisi olarak göreve başladı. 2005 yılında vekaleten Statik Şube Müdürlüğü, 2011 - 2012 tarihleri arasında Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Teknik Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2012 tarihinden itibaren Yapı İşleri Genel Müdürlüğü İskan Daire Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

AYŞE AKTÜRK BASIK

e-Posta:

1976 yılında Trabzon`da doğmuş,1997 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 1997 yılında Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Teknik Daire Başkanlığı`nda İnşaat Mühendisi olarak göreve başlamıştır. İdari Binalar, İl – İlçe Hükümet Konakları, Bakanlık ve Büyükelçilik Binaları, Hastane Binaları, Adliye Binaları, çeşitli yatırımcı kuruluşlara ait lojman binalarının proje kontrolünü ve proje tanzimini yapmıştır. 08.11.2013-22.04.2013 tarihleri arasında Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Teknik Daire Başkanlığı`nda vekaleten Statik Şube Müdürlüğü görevini yürütmüştür.22.04.2013 tarihinden itibaren Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Teknik Daire Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

CEMAL AKÇA
e-Posta:

Bursa ili, Keles ilçesine bağlı Bıyıklıalan köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini Keles Birinci Murat ilkokulunda tamamladıktan sonra parasız yatılı olarak Arifiye Öğretmen Okulunu yedi yıl süren bir eğitimden sonra tamamladı. Daha sonra İDMMA inşaat bölümü gece programını tamamladı ve aynı okulun (YTÜ) yüksek lisans programına devam etti. Lisans ve Lisansüstü eğitimi sırasında bir mühendislik şirketinde çalışarak teorik ve pratik eğitimini pekiştirdi. Mezun olduğunda Ceser Ltd. isimli kendi tasarım şirketinde endüstriyel yapılar üzerinde profesyonel çalışmalarını sürdürürken MSÜ de öğretim görevlisi olarak çalıştı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra tamamen profesyonel tasarımcı ve müşavir mühendis olarak çalıştı. Ceser Ltd. firmasından sonra CEMA A.Ş.`yi kurarak bu güne kadar çalışmalarını çeşitli mühendislik alanlarında sürdürdü. 1990-1992 ve 2000-2002 yıllarında İMO İstanbul şube yönetiminde, 2002-2004 yılları arasında da İMO II. Başkanı ve 45. Dönem Yönetim Kurulu olarak görev yaptı. Daha sonraki yıllarda da TürkMMMB de başkan yardımcılığı ve başkanlık görevlerinde bulundu. Halen kendi kurduğu CEMA A.Ş. de profesyonel görevini sürdürmekte, evli ve bir çocuk sahibidir.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.