ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

29 EYLÜL 2021, ÇARŞAMBA   

23

46. DÖNEM ULAŞTIRMA KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

İSMAİL ŞAHİN
BAŞKAN
e-Posta:

1963 yılında İstanbul`da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul`da tamamladı. 1985 yılında Yıldız (Teknik) Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Aynı kurumun Fen Bilimleri Enstitüsünde başladığı Ulaştırma yüksek lisans programını 1987 yılında tamamladı. Bu sırada İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi kadrosunda çalışmaya başladı. Ardından aynı enstitünün Ulaştırma doktora programına kaydoldu. 1990 ve 1994 yılları arasında Kanada Ontario`da bulunan Queen`s Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Canadian Institute of Guided Ground Transport (CIGGT) adlı enstitüde "tren çizelgelemesi" konusunda çalışmalar yaptı. Türkiye`ye dönüşünün ardından başladığı doktora programını 1996 yılında tamamladı. Aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalında başladığı öğretim üyeliği görevini halen sürdürmekte, lisans ve lisansüstü düzeyinde dersler vermektedir. Çalışmalarını karayolu ve demiryolu ulaştırma türlerinin planlama ve işletimi konularında yoğunlaştırmakla birlikte, toplu taşıma ve sürdürülebilir ulaştırmaya da ilgi duymaktadır. Araştırmalarını ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlamakta ve kongrelerde sunmaktadır.

MEHMET TÖZÜN BİNGÖL
RAPORTÖR
e-Posta:

1976 yılında Muş`ta doğmuştur. İlk, orta, lise eğitimini Muş`ta tamamlamıştır. 2000 yılında Balıkesir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesinde yüksek lisansı tamamladı. Özel sektörde değişik firmalarda görev yaptı. En son Sinpaş GYO firmasında çalışmakta iken, 2006 yılında sınavla kamuya geçti. Karayolları Genel Müdürlüğü 14. Bölge(BURSA) . ve 11. Bölgede(Van) çeşitli projelerde, Yol yapım mühendisi ve kontrol şefi olarak çalıştı. İMO Bursa Şubesi Ulaştırma komisyonu başkanıdır. Orta seviyede İngilizce bilmektedir.

AHMET TORTUM

e-Posta:

1972 yılında Erzurum`da doğdu. 1993 yılında Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Atatürk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 2003 yılında aynı Enstitüde Doktor unvanı almaya hak kazandı. Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde 1994-2005 yılları arasında araştırma görevlisi; 2005-2010 yılları arasında yardımcı doçent, 2010-2015 yıllarında doçent olarak görev yaptı. 2015 yılında ise Profesör oldu. Birçok ulusal projede yer alan Prof. Dr. Ahmet TORTUM` un şu ana kadar yayımlanmış 100`e yakın ulusal ve uluslararası yayın, bildiri ve poster çalışması bulunmaktadır. 15.09.2016-10.12.2017 tarihinde Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevini yapan Prof. Dr. Ahmet Tortum, 15.12.2017 tarihinden itibaren Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanlığı görevini yürütmektedir. Prof. Dr. Ahmet Tortum, evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

HAKAN GÜLER

e-Posta:

Doç. Dr. Hakan Güler, 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi`nde bir yıl İngilizce hazırlık sınıfında okuduktan sonra 1990 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimine başladı. Yüksek Lisans (1998) ve Doktora öğrenimini (2005) de aynı üniversite de İnşaat, Ulaştırma Mühendisliği uzmanlık alanında tamamladı. 1994-1996 yılları arasında proje ve saha mühendisi olarak çalıştı. 1996-1999 yılları arasında Sakarya Üniversitesi`nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1999-2006 yılları arasında ise İstanbul Teknik Üniversitesi`nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Askerlik hizmetini 2000-2001 yılları arasında İzmir ve Edirne (İpsala)`de Ulaştırma Bakım Takım Komutanı (Asteğmen) olarak tamamladı. Doktora öğrenimini tamamladıktan sonra 2006-2012 yılları arasında Sakarya Üniversitesi`nde Yrd. Doç. Dr. olarak göreve başladı. 2011-2012 yılları arasında Almanya`nın Karlsruhe şehrinde bulunan KIT (Karlsruhe Institute of Technology)`de misafir öğretim üyesi olarak çalıştı ve post doktora çalışmalarını yürüttü. 2013 yılında Doçent unvanı aldı ve 2013-2015 yılları arasında Almanya`nın Karlsruhe şehrinde bulunan HsKA (Karlsruhe University of Applied University)`de Profesör unvanı ile misafir öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Almanya`da bulunduğu sürede, 2014 yılında Türk-Alman Bilim Yılı dolayısıyla TÜBİTAK destekli, demiryolu konulu iki adet çalıştay projesi yürütücülüğü ve organizasyonu yaptı. Doç. Dr. Hakan Güler, 2006 yılından beri kamu (TCDD) ve özel kuruluşlarda danışman olarak çalışmaktadır. Doç. Dr. Hakan Güler, halen Sakarya Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca, Sakarya Üniversitesi Teknokent bölgesinde yöneticiliğini yapmakta olduğu bir AR-GE şirketinde (ZET Group) başta Alman kuruluşlar olmak üzere Sakarya`da bulunan TOYOTA Otomotiv fabrikasına, çeşitli kamu ve özel kuruluşlara araştırma projeleri ve danışmanlık yapmaktadır. Doç. Dr. Hakan Güler evli ve iki çoçuk babasıdır.

KANİYE TUĞBA KİPER

e-Posta:

1947 yılında İzmir`de doğmuştur. 1970 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur. 1972 yılında ODTÜ`den Zemin Mekaniği ve Temeller bölümünde yüksek lisans yapmıştır. 1970 – 2012 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğü`nde proje mühendisliğinden yöneticiliğe kadar çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2012-2013 yılları arasında ODTÜ`de yarı zamanlı öğretim görevliliği yapmıştır. Yollar Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu üyesidir. İngilizce, Almanca bilmektedir.

MUHAMMET VEFA AKPINAR

e-Posta:

1970 yılında Erzurum Pasinler ilçesinde doğdu. 1992 Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 5.cilikle mezun oldu ve aynı yıl Ulaştırma kürsüsünde asistant olarak göreve başladı. 1992 Milli Eğitim Bakanlığı Yurtdışı sınavını kazanarak Amerika Birleşik Devletlerinde University of Wisconsin-Madison`da mastır ve Kansas State Üniverstesinde doktorasını tamamladı. Kansas State Üniversitesinde assistant olarak çalıştı. Professional engineering, P.E., sınavını kazanarak Yetkin mühendislik ünvanını aldı. Texas eyaleti Houston şehrinde GTİ firmasında P.E. olarak çalıştı. 2004-2005 yıllarında Kansas State Üniversitesinde visiting professor olarak çalışmıştır. 2006 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Çalışma konuları Ulaştırma ve özellikle beton yollar üzerinedir. Farklı TÜBİTAK, BAP ve özel şirketlerde proje yürütücüsü olarak olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Türkiyede ilk defa büyük ölçekli Hızlandırılmış Yol Test sistemini KTÜ`de kurmuştur (TÜBİTAK, KTÜ, TCK desteğiyle). KTÜ-Ulaştırma Lab. Başkanı olup lisans, yüksek lisans, ve doktora seviyelerinde Ulaştırma konularında İngilizce dersler vermektedir. Avrupa Lefke Üniversitesinde İngilizce dersler vermiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

CEMAL GÖKÇE
e-Posta:

Ağrı`da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ağrı`da tamamladı. Liseden sonra öğretmen okulunu bitirdi. Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi`nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. İlk, orta ve liselerde öğretmenlik yaptı. Gündüz çalışıp gece okudu. Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi`nden mezun oldu. TÖB-DER`in (Türkiye Öğretmenler Birliği) ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün önerisi ile dönemin Milli Eğitim Bakanı Sayın Mustafa ÜSTÜNDAĞ tarafından 9. Milli Eğitim Şurası çalışmalarına şura üyesi olarak çağrıldı. Milli Eğitim politikasının nasıl oluşturulduğunu yakından izledi. Eğitimin sorunlarına ve geleceğe ilişkin öngörülerde bulundu. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Teknik Bürosu ve İstanbul Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde kontrol mühendisi ve grup başmühendisi olarak çalıştı. TÖB-DER`in yanısıra TÜM-DER (Tüm Memurlar Derneği) ve TÜDET (Tüm Teknik Elemanlar Derneği) üyeliğini 12 Eylül 1980 yılına kadar sürdürdü. Örgütlü mücadelenin içinde yer aldı. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı iken; 12 Eylül 1980 darbesi ile birlikte, 1402 Sayılı Sıkıyönetim Yasası uyarınca İstanbul Bölgesi dışına çıkarıldı. 1981 yılından bu yana serbest inşaat mühendisi olarak çalışmakta olan Gökçe, kamu ve özel kurumlarda çalışan mühendislerin sorunları, şantiye şefliği ve şantiye sorunları, keşif, hakediş ve kesin hesap düzenlemesi, inşaat maliyetleri ve benzeri konularla ilgili olarak çeşitli çalışmalarda bulundu. Meslekle ilgili olarak düzenlenen seminer ve kurslarda eğitmenlik yaptı. 24. ve 25.Dönem TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeliği, 26. ve 27.Dönem İstanbul Şubesi Başkanlığı yaptı. 31.Dönem İnşaat Mühendisleri Odası yönetim Kurulu Üyeliği(1988-1990), 36.Dönemden 44.Döneme kadar(1998-2016) dokuz dönem İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanlığı görevinde bulundu.

45.Dönemde(2016) TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı oldu. 46.Dönemde de bu görevini sürdürmektedir. Ayrıca, 2000 yılından buyana Türkiye Deprem Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok toplantıya katılarak görüşlerini katılımcılar ve kamuoyu ile paylaştı. Deprem afeti ve yapı güvenliği başta olmak üzere meslekle ilgili birçok konuda yazı yazdı ve açıklamalarda bulundu. Bayındırlık Bakanlığı tarafından 2004 yılında düzenlenen "Deprem Şurası" ve 2009 yılında düzenlenen "Kentleşme Şurası" çalışmalarına İnşaat Mühendisleri Odası adına katıldı. TBMM tarafından oluşturulan Deprem İnceleme ve Araştırma Komisyonu çalışmalarına katılarak "Ülkemizin Deprem Gerçeği ve İstanbul" konusunda sunum yaptı. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.